Trzęsacz jest najbardziej znaną wsią na wybrzeżu rewalskim, gdyż to tutaj morze porywa kościół. Jest to jedna z najmniejszych miejscowości na wybrzeżu, poza sezonem mieszka tu tylko 100 osób. Jednak w czasie sezonu musimy mieć wiele szczęścia by znaleźć tu miejsce na parkingu.
Miejscowość jest położona wzdłuż drogi 103 z Dziwnówka do Trzebiatowa. Nie znajdziemy tu zbyt wielu pensjonatów lub kwater prywatnych, ale niedługo to się radykalnie zmieni, gdyż okoliczne pola i łąki zostały już podzielone i sprzedane prywatnym osobom na cele rekreacyjne. Więc już niedługo, może w tym roku będziemy mogli wynająć coś na miejscu.
Wieś jest urokliwa i pomimo, że nie jest typową miejscowością turystyczną, bo typowy gwar, ruch i turystów spotkamy jedynie w alei prowadzącej do klifu z ruinami kościoła, to jednak można tu naprawdę odpocząć. Dookoła jak okiem sięgnąć zieleń, łąki, pola, spokój, plaża , morze niczego więcej do szczęścia nie potrzeba.
Kościół powstał, no właśnie tu zaczynają się spory, bo kościół murowany, taki jaki oglądamy dzisiaj powstał na przełomie XIV i XV wieku, ale pierwotnie kościół był drewniany i dopiero później go przebudowano. Drewniana konstrukcja powstała w XII wieku. Początkowo była to jedna z większych parafii skupiająca miejscowości w pasie nadmorskim o promieniu 13km, lecz później po fali kataklizmów i ciągle postępującej erozji klifu w 1811 roku zaprzestano korzystania z przykościelnego podwórza, a w 1874 roku odprawiono ostatnią mszę świętą. Kościół pozostawiono na niezabezpieczonym klifie i pozwolono by siły natury zabierały kolejno fragmenty świątyni. W 1820 roku odległość urwiska do świątyni wynosiła zaledwie 13 metrów, od połowy XIX wieku oczekiwano obsunięcia się kościoła do morza. W 1901 zawaliła się pierwsza ściana, a 1999 roku miało miejsce ostatnie runięcie. Ostatecznie pozostał już tylko fragment ostatniej ściany z dwoma otworami okiennymi.
Przykry jest fakt, że jedynymi działaniami jakie człowiek podjął przy kościele były jedynie badania i pomiary, a z wniosków wynika jedynie, że erozja urwiska była powodowana nie działaniem morza, a opadami atmosferycznymi.
W momencie gdy zamknięto kościół jego wyposażenie przeniesiono. Część wyposażenia trafiła do katedry w Kamieniu Pom, a reszta została przeniesiona do nowego kościoła w głębi Trzęsacza. W 1905 roku nowy kościół został obdarowany nowym ołtarzem, a jego wnętrze było przyozdobione wartościowym żyrandolem, modelem żaglowca i malowidłem przedstawiającym ruiny kościoła w szponach fal.
Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies. Curabitur et ligula. Ut molestie a, ultricies porta urna.
Ut bibendum varius risus pede, nec diam. Nulla interdum ligula enim urna, id aliquet ipsum dolor lacus, ullamcorper varius et, accumsan sit amet, rutrum magna fringilla lorem, ut ante ipsum cursus non, placerat nec, dolor.
Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies. Curabitur et ligula. Ut molestie a, ultricies porta urna. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies. Curabitur et ligula. Ut molestie a, ultricies porta urna.